محدوده قیمت
حذف همه قیمت
از تومان
تا تومان
فقط نمایش کالاهای موجود
فقط کالاهای تخفیف دار

خرید انواع گلدان بزرگ و کوچک [ سرامیکی، سفالی و شیشه ای ]

گلدان سرامیکی
6907-گلدان سرامیکی
19,500 تومان
وضعیت کالا : موجود
گلدان آبپاش گلسرخی
9062-گلدان آبپاش گلسرخی
158,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدون آبپاشی سخن عشق
9054-گلدون آبپاشی سخن عشق
145,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان رز آبی
8172-گلدان رز آبی
10,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان شیشه ای فیروزه ای
7536-گلدان شیشه ای فیروزه ای
135,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان فیروزه ای
7535-گلدان فیروزه ای
135,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان تخت فیروزه ای
7534-گلدان تخت فیروزه ای
135,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان کوچک فیروزه ای
7533-گلدان کوچک فیروزه ای
39,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان کوچک بنفش
7532-گلدان کوچک بنفش
39,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان تخت بنفش
7531-گلدان تخت بنفش
135,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان قهوه ای
7529-گلدان قهوه ای
140,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان قهوه ای
7528-گلدان قهوه ای
155,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان تخت قهوه ای
7527-گلدان تخت قهوه ای
140,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان دفورمه رز صورتی
7307-گلدان دفورمه رز صورتی
8,800 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان دفرمه شکوفه
7306-گلدان دفرمه شکوفه
10,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان دفرمه رز کرم
7305-گلدان دفرمه رز کرم
10,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان دفرمه گلسرخی
7155-گلدان دفرمه گلسرخی
10,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود
گلدان دفرمه آبی شیپوری
7154-گلدان دفرمه آبی شیپوری
10,000 تومان
وضعیت کالا : ناموجود

خرید گلدان دکوری مدرن

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا همواره در محیط خانه یا اداره خود، از انواع گل و گیاه استفاده کنند. برای پرورش گل و گیاه همواره نیاز است تا به خرید گلدان مناسب فکر کنید. معمولاً بیشتر افراد در هنگام خرید گلدان، به جنس آن توجه نمی‌کنند و دچار اشتباه می‌شوند. بنابراین ممکن است جنس آن، در میان مدت به رشد گیاه شما آسیب بزند. پس همواره بهتر است تا در هنگام خرید گلدان نکاتی را مدنظر قرار دهید تا در نهایت بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید.

انواع گلدان

⦁ گلدان سفالی ( تراکوتا )

همانطور که از نام این گلدان‌ها مشخص است، از نوع خاصی از سفال ساخته شده‌اند و به همین نام نیز مشهور هستند. به طور معمول، گلدان‌های سفالی به نسبت سایر انواع گلدان‌ها به راحتی در بازار پیدا می‌شوند و قیمت مناسبی نیز دارد. البته بهتر است بدانید که این نوع گلدان‌ها به سرعت آب را در خود جذب می‌کنند و به همین دلیل مناسب گل و گیاهی هستند که به آب خیلی زیادی نیاز نداشته باشند. علاوه بر این، گلدان سفالی یا تراکوتا بسیار ظریف است و باید همواره بدانید که امکان شکستگی در آن وجود دارد. پس اگر قصد خرید گلدان سفالی را دارید، حتماً به این نکات توجه داشته باشید.

⦁ گلدان سرامیکی

بهتر است بدانید که گلدان سرامیکی نیز از سفال ساخته شده است و تفاوت آن با نوع سفالی در این است که این نوع گلدان‌ها در کوره با دمای بسیار بالا قرار می‌گیرند و در نهایت لعاب کاری می‌شوند. این نوع گلدان سرامیکی بسیار شیک و زیبا هستند و به دلیل جنس لعاب، همواره درخشان هستند و در رنگ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند. خرید گلدان لعاب‌دار برای کسانی که از گل و گیاه بسیار بزرگ استفاده می‌کنند توصیه می‌شود، زیرا دارای وزن سنگینی هستند و به راحتی می‌توانند ریشه گیاهان را در خود جای دهند. همچنین بهتر است بدانید که گلدان سرامیکی دارای قیمت بالاتری به نسبت سایر گلدان‌ها است اما همچنان خواهان زیاید نیز دارد.

⦁ گلدان پلاستیکی

این نوع گلدان‌ها نیز از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند و در رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارند. بهتر است در هنگام خرید گلدان پلاستیکی، این نکات را بدانید که بسیار سبک هستند و از این رو اگر رنگ جذابی داشته باشند، می‌تواند به عنوان گلدان دکوری مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این نوع گلدان‌ها آب را به خود جذب نمی‌کنند و در مقابل سرما و گرما واکنشی را از خود نشان نمی‌دهند و همواره تبخیر آب درون‌ها بسیار پایین است. پس بهتر است برای گل و گیاهی مورد استفاده قرار گیرد که به آب زیادی برای رشد نیاز دارد.

⦁ گلدان شیشه‌ای و بلوری

اگر قصد این را دارید تا از یک گلدان دکوری مدرن استفاده کنید که تا مدت‌ها از مد نیفتد و بتوانید گل و گیاه خود را درون آن قرار دهید، انتخاب گلدان شیشه‌ای می‌تواند گزینه خوبی باشد. به طور کلی گلدان‌های شیشه‌ای در انواع مختلف استوانه‌ای، ساعت شنی، ته صاف و ته گرد در رنگ‌های مختلف موجود هستند که هر کدام از آن‌ها با توجه به سلیقه شما، می‌تواند زیبایی خاصی به محیط مورد نظر شما دهد. به طور کلی گلدان شیشه‌ای برای گل‌هایی که دارای ساقه بلندی هستند مناسب خواهند بود و اگر داخل این گلدان‌ها را پر از آب کنید، گل‌های طبیعی داخل آن جلوه مناسبی را به محیط خواهند داد. این نوع گلدان شیشه‌ای معمولاً سنگین هستند و از ظرأفت بالایی نیز برخوردار هستند. پس اگر قصد خرید گلدان شیشه‌ای را دارید، همواره این نکات را مدنظر قرار دهید.

⦁ گلدان فلزی

گلدان‌های فلزی معمولاً از فلزات مختلف مانند آلومینیوم، استیل، روی، مس و آهن ساخته می‌شوند. بهتر است بدانید که گلدان‌های از جنس آهن دارای وزن بیشتری هستند و امکان خوردگی و زنگ زدن آن‌ها در طول سالیان سال وجود خواهد داشت. به طور کلی گلدان فلزی از جنس آلومینیوم به دلیل قیمت پایین و وزن کمی که دارد، بسیار مناسب خواهد بود. این نوع گلدان‌ها را معمولاً نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار داد، زیرا به سرعت دمای آن‌ها بالا خواهد رفت و احتمال اینکه به ریشه گیاه آسیب وارد کنند در آن‌ها وجود دارد.

در هنگام خرید گلدان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

⦁ تمیز کردن گلدان راحت باشد

معمولاً بسیاری از افراد سالانه اقدام به تمیز کردن گلدان می‌کنند و پس از آنکه گیاه رشد کرد، ممکن است تا گلدان آن را تعویض کنند، پس بهتر است تا به خرید گلدانی بپردازید که تمیز کردن آن راحت باشد. به طور کلی تمیز کردن گلدان‌های سرامیکی از بقیه راحت‌تر است.

⦁ توجه به مکان قرارگیری گلدان

همواره باید به مکان قرار دادن گلدان در هنگام خرید توجه کنید. به طور مثال: برای مکان‌های اداری بهتر است تا گلدان با اندازه کوچک را تهیه کنید و این گلدان شیک نیز باشد. همچنین اگر برای پر کردن فضا‌های خانه قصد خرید گلدان دارید، می‌توانید به خرید گلدان‌های بزرگتر و زیباتر نیز فکر کنید.

⦁ توجه به دمایی که گلدان در آنجا قرار دارد

علاوه بر نکات بالا، توجه به دمای حضور گلدان نیز حائز اهمیت خواهد بود. زیرا اگر دمای محیط نوسان زیادی داشته باشد، اگر گلدان سفالی تهیه کنید، امکان شکستگی در آن وجود خواهد داشت و همچنین اگر دما به شدت بالا رود، امکان سوختن ریشه گیاهان در گلدان فلزی نیز وجود خواهد داشت.

⦁ توجه به زهکشی گلدان

در هنگام خرید گلدان، ممکن است چشم شما یک گلدان فانتزی و شیک را بگیرد اما به هیچ وجه به زهکشی مناسب آن توجه نکنید. در اینصورت خواهید دید که پس از چند ماه گیاه شما از بین خواهد رفت. منظور از زهکشی گلدان، وجود سوراخ‌هایی در کف گلدان است تا عبور هوا و آب از آن امکان‌پذیر باشد. البته خود شما نیز می‌توانید سوراخ‌هایی را در زیر گلدان به وجود بیاورید، اما امکان اینکه گلدان آسیب ببیند نیز وجود دارد.
اگر با انواع گلدان‌های فلزی، سرامیکی، پلاستیکی، شیشه‌ای و بلوری آشنا شدید و دقت کردید که در هنگام خرید گلدان باید به چه نکاتی توجه کنید، حالا می‌توانید یک گلدان شیک و با طرح‌های هنری برای خود انتخاب کنید.

برای خرید رومیزی های جذاب به فروشگاه پلاک سه مراجعه نمایید.